+48 22 5128 100  
info@il-pib.pl

Szachowa 1,
04-894 Warszawa

|
Webmaster

naglowek_pibuk

DOTACJE NA INNOWACJE

 

Realizacja projektu została zakończona.

Tytuł projektu: Platforma informatyczna systemu badań i diagnozowania właściwości usług komunikacji elektronicznej

Akronim: PIBUK

Numer projektu: Nr POIG.02.03.00-14-049/13

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 2. Infrastruktura sfery B+R, Działanie 2.3. Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki, Poddziałanie 2.3.1. Projekty w zakresie rozwoju infrastruktury informatycznej nauki, Poddziałanie 2.3.3. Projekty w zakresie rozwoju zaawansowanych aplikacji i usług teleinformatycznych

Realizacja: Instytut Łączności (Zakład Zastosowań i Zasilania Łączności Elektronicznej, Z-10; Ośrodek Informatyki, OI; Zakład Zaawansowanych Technik Informacyjnych, Z-6; Zakład Sieci i Usług Społeczeństwa Informacyjnego, Z-2).

Instytucja Zarządzająca: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju

Okres realizacji: 01.09.2014 – 31.12.2015

Wartość Projektu: 12 244 560 PLN

Celem Projektu jest rozbudowa infrastruktury i zaawansowanych aplikacji informatycznych w Instytucie Łączności, umożliwiających rozszerzenie usług badawczych Instytutu w zakresie specjalistycznych badań właściwości usług komunikacji elektronicznej.

Bezpośrednimi efektami projektu będą:

  • zwiększenie wydajności i możliwości bazy sprzętowej;
  • zwiększenie liczby specjalistycznego oprogramowania;
  • zwiększenie przepustowości sieci teleinformatycznych;
  • zwiększenie liczby projektów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, realizowanych przez Instytut, we współpracy z innymi podmiotami;
  • upowszechnienie wśród zespołów badawczych Instytutu, innych jednostek naukowych i przedsiębiorców nowoczesnych technologii informatycznych.

Projekt będzie zgodny z wymaganiami programowymi UE odnośnie wzrostu liczby ośrodków o wysokim potencjale badawczym, korzystających z najnowocześniejszej infrastruktury informatycznej, dofinansowanej w ramach działania 2.3 POIG.

Inwestycja przyczyni się do realizacji założeń II priorytetu POIG poprzez wdrożenie w jednostce naukowej o wysokim potencjale badawczym w dziedzinie technologii komunikacyjnych, zaawansowanej platformy informatycznej. Platforma służyć będzie realizacji badań w obszarze zaliczanym do kierunku strategicznego Technologie Informacyjne, Telekomunikacyjne i Mechatroniczne, wskazanego w Krajowym Programie Badań.

Inwestycja wzmocni potencjał innowacyjny Instytutu i zapewni jego pracownikom oraz jednostkom współpracującym dostęp do wysokospecjalistycznej infrastruktury informatycznej przeznaczonej do badań i diagnozowania właściwości usług komunikacji elektronicznej. Wyniki Projektu bezpośrednio przyczynią się do realizacji celu działania Instytutu i podmiotów z nim współpracujących.

 

Kierownik Projektu:
mgr inż. Andrzej Pękalski
tel.: (+48) 22 5128 385
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy do bezpośrednich kontaktów z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu uzyskania dodatkowych informacji  o funkcjonalności platformy oraz omówienia możliwości i zasad współpracy z wykorzystaniem PIBUK, w tym świadczenia usług i wspólnych projektów, wymagających przetwarzania i analiz dużych ilości danych.

Wydarzenia

3.11.2015 r. - Projekt PUBUK był prezentowany na SEMINARIUM SZKOLENIOWO-PROMOCYJNYM zorganizowanym w siedzibie Instytutu Łączności w Warszawie.

W Seminarium uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele administracji, środowiska naukowego, przedsiębiorstw - potencjalni przyszli użytkownicy wdrażanej platformy informatycznej oraz przedstawiciele dostawców oprogramowania, sprzętu i usług dla projektu PIBUK.

Ze strony Instytutu Łączności w Seminarium uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji Instytutu, kierownicy zakładów i ośrodków, jak również Zespół Porojektowy PIBUK.

Głównym celem Seminarium było upowszechnienie wiedzy o nowym potencjale badawczym IŁ-PIB, omówienie głównych funkcjonalności wdrażanej platformy informatycznej. Informacje te skierowane były zarówno do bezpośrednich użytkowników platformy w IŁ-PIB, jak również instytucji współpracujących z IŁ-PIB, które mogą być zainteresowane wykorzystaniem potencjału platformy informatycznej PIBUK.

pdf_ico Agenda
Prezentacje: pdf_ico Wprowadzenie pdf_ico Live demo PSDB pdf_ico Funkcjonalności

8-10.04.2015 r. - Projekt PIBUK był promowany na KRAJOWEJ KONFERENCJI RADIOKOMUNIKACJI, RADIOFONII i TELEWIZJI w Łodzi.

Galeria zdjęć:

  • IMG_4675
  • IMG_4676
  • IMG_4687
  • IMG_4689

Informacje o pracach realizowanych w Projekcie znajdują się w Biuletynach Informacyjnych:

Biuletyn nr 1 - wrzesień 2014       Biuletyn nr 2 - październik 2014

Biuletyn nr 3 - listopad 2014         Biuletyn nr 4 - grudzień 2014

Biuletyn nr 5 - maj 2015                Biuletyn nr 6 - czerwiec 2015

Biuletyn nr 7 - sierpień 2015         Biuletyn nr 8 - październik 2015

Biuletyn nr 9 - listopad 2015         Biuletyn nr 10 - grudzień 2015

Biuletyn nr 11 - styczeń 2016