+48 22 5128 100  
info@il-pib.pl

Szachowa 1,
04-894 Warszawa

|
Paweł Woźniak

Bezpieczne Laboratorium Projektowe do projektowania i badania układów procesowych specjalnego przeznaczenia zostało stworzone w Instytucie Łączności PIB przy ul. Jaśkowa Dolina 15 w Gdańsku na potrzeby realizacji projektu „Innowacyjny komponent sprzętowo-programowy, wykorzystujący specjalizowany układ scalony oraz oprogramowanie, realizujący różne funkcje kryptograficzne, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań w systemach identyfikacji elektronicznej z wysokim poziomem pewności” (akronim IDSoC), finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu CyberSecldent, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr CYBERSECIDENT/369203/NCBR/2017.

W laboratorium znajduje się serwer obliczeniowy wysokiej wydajności oraz trzy stacje robocze połączone ze sobą w bezpieczną sieć wewnętrzną. W ramach projektu zestawione zostało bezpieczne połączenie wirtualnej sieci prywatnej (VPN), umożliwiające bezpieczną komunikację ze zdalną lokalizacją, np. innym bezpiecznym laboratorium, znajdującym się w innej lokalizacji.

Laboratorium posiada szereg fizycznych i technicznych zabezpieczeń, które służą przede wszystkim uniemożliwieniu dostępu do Laboratorium osobom nieuprawnionym oraz zapewnieniu odpowiednich warunków dla realizowanych w nim prac, w tym zagwarantowaniu tajności, integralności i autentyczności danych i materiałów wytwarzanych, przetwarzanych i przechowywanych w Laboratorium.

Kompetencje Bezpiecznego Laboratorium Projektowego:

  • Prace programistyczne i projektowe związane z opracowaniem systemu operacyjnego kart inteligentnych,
  • Prace sprzętowe związane z testami i badaniami bezpiecznego procesora IDSoC,
  • Badania przydatności algorytmów kryptograficznych w zastosowaniach e-tożsamości.

 

Kierownik Laboratorium:

dr inż. Krzysztof Bronk
tel. (+48) 58 341 71 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.