+48 22 5128 100  
info@il-pib.pl

Szachowa 1,
04-894 Warszawa

Bieżące wydarzenia

|
Paweł Woźniak

Dr inż. Elżbieta Andrukiewicz z Instytutu Łączności znalazła się na liście TOP 15 najważniejszych kobiet w Polsce zajmujących się tematyką sieci 5G. Zestawienie przygotowały organizatorki konferencji Women in Tech Summit. Prezentacja wszystkich specjalistek z TOP 15 odbędzie się podczas tegorocznej edycji wydarzenia 8 grudnia 2020 r.

W 2019 roku w ramach międzynarodowej konferencji Women in Tech Summit zaprezentowano listę 20 kobiet najbardziej wpływowych w zakresie cyberbezpieczeństwa w Polsce. Z myślą o tegorocznej edycji wydarzenia przygotowano kolejne zestawienie, tym razem 15 kobiet zajmujących się siecią 5G. Znalazła się na niej nasza ekspertka, dr inż. Elżbieta Andrukiewicz.

Dr Andrukiewicz jest wybitną specjalistką w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Bierze aktywny udział w tworzeniu międzynarodowych norm, stworzyła i kieruje pierwszym w Polsce Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych działającym w Instytucie Łączności. Zajmuje się też wyzwaniami, jakie stwarza dla cyberbezpieczeństwa wprowadzenie nowej generacji sieci bezprzewodowych.

"Od strony technologicznej sieci i systemy 5G umożliwiają zastosowania,  w których wymagane są przepływy ogromnej masy danych z bardzo niewielkim opóźnieniem, niemal w czasie rzeczywistym. Im więcej możliwości zastosowań, tym większe będą też pokusy cyberprzestępców, by zakłócić przepływ informacji. Niezawodność i integralność sieci, czyli pewność dostarczenia właściwych danych we właściwym czasie staje się sprawą kluczową.  Dlatego cyberbezpieczeństwo jest takie ważne. Ma to odzwierciedlenie w opracowanych normach, dedykowanych do 5G oraz ocenach bezpieczeństwa komponentów sieci 5G, realizowanych przez niezależne, kompetentne laboratoria, takie jak pierwsze  w Polsce laboratorium oceny bezpieczeństwa, działające w Instytucie Łączności – Państwowym Instytucie Badawczym."

- ocenia Elżbieta Andrukiewicz.

Pełna lista i sylwetki specjalistek wyróżnionych w ramach TOP 15 Women in 5G została opublikowana na stronie https://womenintechsummit.pl/top5g .

Uroczysta prezentacja laureatek nastąpi na głównej scenie konferencji Women in Tech Summit 8 grudnia 2020 r. Wydarzenie będzie dostępne online, rejestracja uczestników na stronie https://womenintechsummit.pl/ .