+48 22 5128 100  
info@il-pib.pl

Szachowa 1,
04-894 Warszawa

Bieżące wydarzenia

|
Paweł Woźniak

Od 1 kwietnia gminy i powiaty mogą składać wnioski o przyznanie grantu w projekcie „Zdalna Szkoła”, który realizowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Nabór jest otwarty, a kwota przeznaczona na takie wsparcie wynosi 186 mln zł. Na rozliczenie pomocy jest 6 miesięcy od jej otrzymania. Do tej pory wnioski złożyły 2462 gminy i powiaty spośród 2790. Niemal 97 proc. z nich została już rozpatrzona pozytywnie, a wynikająca z nich kwota wsparcia to ponad 150 mln zł. – poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Projekt Zdalna Szkoła, kierowany jest do uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w lekcjach prowadzonych za pośrednictwem internetu. W ramach tego projektu można sfinansować zakup laptopów lub tabletów, a także dostęp do internetu.

W realizację projektu Zdalna Szkoła zaangażowany jest także Instytut Łączności, który uruchomił specjalną aplikację do wysyłania przygotowanych wniosków.

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zdalna-szkola--rekordowe-tempo

Więcej o projekcie Zdalna Szkoła (wniosek, aplikacja do wysyłania wniosków, regulamin): https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola