+48 22 5128 100  
info@il-pib.pl

Szachowa 1,
04-894 Warszawa

DVB-T2/HEVC – nie kupuj telewizora z minionej epoki

 

SI2PEM – sprawdzanie PEM to nie wyprawa w kosmos

 

DVB-T2/HEVC – wybór, personalizacja I jakość

 

Oferta
laboratoriów

Instytut Łączności dysponuje nowocześnie wyposażonymi laboratoriami akredytowanymi przez Polskie Centrum Akredytacji. Zakres ich działania należy do największych w kraju i obejmuje m.in. badania: radiowe, EMC, bezpieczeństwa użytkowania i ochrony zdrowia oraz badania i testy cyberbezpieczeństwa produktów teleinformatycznych; wzorcowanie przyrządów pomiarowych w zakresie wielkości elektrycznych, optoelektronicznych, czasu i częstotliwości oraz stosowanych w miernictwie zaburzeń radioelektrycznych; przeprowadzanie oceny zgodności (CE). Działa tutaj także Jednostka ds. Porównań Międzylaboratoryjnych.

Więcej

Oferta

Produkty opracowane w ramach Projektów

Instytut Łączności oferuje, na zasadach komercyjnych oraz udostępnianych w ramach oprogramowania typu open source, produkty opracowane w czasie realizacji projektów.

Więcej

Nowości

Przez 12 miesięcy działania systemu SI2PEM użytkownicy średnio co 4 minuty sprawdzali w nim poziom pola elektromagnetycznego (PEM) pochodzącego od stacji bazowych. Każdy z 77 tysięcy unikalnych użytkowników sprawdził przynajmniej 2 punkty na naszej mapie. A to tylko niektóre z wybranych, całkiem imponujących statystyk, jakie strona si2pem.gov.pl wygenerowała przez miniony rok.

Czytaj więcej...

Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych (ITSEF) znajdujące się w Instytucie Łączności-PIB informuje z satysfakcją, że zakończyło ocenę zgodności biblioteki kryptograficznej MsCrypto wersja 1.0.7.0 („Moduł”), przedstawionej do badań przez firmę Specfile Projekt sp. z o.o., z wymaganiami normy EN ISO/IEC 19790 „Security requirements for cryptographic modules”.

Czytaj więcej...

Tematy związane z polami elektromagnetycznymi oraz działaniem sieci 5G to bardzo trudne zagadnienia dla przeciętnego użytkownika mobilnej telefonii komórkowej. Bo jak zrozumieć coś, czego nie widać? Między innymi na to pytanie postaramy się odpowiedzieć podczas VI Międzynarodowej Konferencji „Fale radiowe są niewidoczne. Co robimy, by były transparentne – normy i regulacje”, która startuje już 1 grudnia.

Czytaj więcej...

Jaki jest stan wdrożenia 5G w Polsce i jego perspektywy? Jak działają pilotażowe instalacje 5G? Komu udało się stworzyć praktyczne rozwiązania w oparciu o nową technologię? O tym usłyszymy 20 października 2021 roku podczas konferencji „Innowacje cyfrowe technologii 5G” organizowanej przez Hub Innowacji Cyfrowych DIH5G.

Czytaj więcej...

Globalizacja gospodarki, wszechobecność internetu w życiu społecznym, wszechogarniająca potrzeba mobilności powodują, że cyberbezpieczeństwo staje się kluczowym zagadnieniem, wymagającym pilnych rozwiązań, na dziś i na jutro. Nie ma cyberbezpieczeństwa bez norm i standardów. Dlatego już 17 września 2020 r. zapraszamy na konferencję on line „The Future of Standards in Cybersecurity”, w której udział wezmą eksperci o najwyższej, światowej renomie.

Czytaj więcej...